TWARZ

KOREKCJA ZMARSZCZEK MIMICZNYCH I UTRWALONYCH BRUZD I MODELOWANIE UST

Starszy wiek jeszcze nie oznacza, że musimy wyglądać staro. Współczesna medycyna estetyczna może nam pomóc przywrócić wygląd sprzed lat. W celu odmłodzenia wyglądu naszej skóry możemy wygładzić zmarszczki mimiczne, wypełnić zmarszczki lub dokonać liftingu twarzy. Aby poprawić nasz wygląd nie zawsze musimy powiększać nasze usta, wystarczy że poprawimy ich kondycję lub skorygujemy konturing.

TOKSYNA BOTULINOWA

Starszy wiek jeszcze nie oznacza, że musimy wyglądać staro. Współczesna medycyna estetyczna może nam pomóc przywrócić wygląd sprzed lat. W celu odmłodzenia wyglądu naszej skóry możemy wygładzić zmarszczki mimiczne, wypełnić zmarszczki lub dokonać liftingu twarzy. Aby poprawić nasz wygląd nie zawsze musimy powiększać nasze usta, wystarczy że poprawimy ich kondycję lub skorygujemy konturing.

Wygładzanie zmarszczek mimicznych – toksyna botulinowa

Zabieg polecamy osobom ze zmarszczkami mimicznymi. Bardzo dobre efekty widoczne są przy zmarszczkach poziomych i pionowych na czole oraz tzw. „kurzych łapkach” w okolicy oczu. Doskonałe efekty uzyskuje się w przypadku tzw. ”marsowego spojrzenia” także u mężczyzn.

Toksyna botulinowa blokuje przechodzenie bodźców nerwowych do drobnych mięśni twarzy związanych z liniami wyrazu twarzy. Zapobiega to skurczowi tych mięśni, a jednocześnie marszczeniu i fałdowaniu się skóry. Toksyna botulinowa działa jedynie w obrębie mięśni, do których została wstrzyknięta, podczas gdy pozostałe mięśnie funkcjonują jak dotychczas. W efekcie wyraz twarzy nie zmienia się natomiast zanikają zmarszczki.

Na czym polega leczenie?

Preparat wstrzykuje się bardzo cienką igłą płytko pod skórę. Ból jest minimalny. Wielu pacjentów porównuje go do kilkusekundowego ugryzienia przez mrówkę lub komara. Zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego. Ze względu na komfort pacjenta czasami stosuje się znieczulenie kremem na około 1-2 godziny przed zabiegiem. Zabiegi takie wykonuje się od kilkunastu lat. Nie są one niebezpieczne dla zdrowia.

Efekt działania toksyny botulinowej

Zabieg nie zmienia wyglądu twarzy, a jedynie w bardzo naturalny sposób ją odmładza. Zdecydowana większość pacjentów po pierwszym zabiegu jest bardzo zadowolona i ocenia, że ten zabieg z pewnością powtórzy.

Toksyna botulinowa zaczyna działać już po 2 -3 dniach od momentu wstrzyknięcia. Natomiast pełny efekt terapeutyczny jest widoczny po 7-14 dniach.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Działanie toksyny botulinowej utrzymuje się przez 4-6 miesięcy lub dłużej, w zależności od osoby. Efekty leczenia zanikają stopniowo.

NICI PDO

Lifting za pomocą nici to innowacyjna technika odmładzania twarzy. Metoda polega na użyciu biodegradowalnych nici, które są stosowane także w chirurgii. Lekarz podcasz zabiegu wprowadza je pod skórę pacjenta w ten sposób, aby właściwie napiąć wybrane partie skóry. Zabieg nie pozostawia widocznych blizn, a rekonwalescencja jest bardzo krótka. Sam zabieg trwa od 15 do 40 minut. Przed jego wykonaniem stosuje się znieczulenie miejscowe.

Nici liftingujące

Nici liftingujące zwane również chirurgicznymi lub wchłanialnymi to nowy sposób na odzyskanie młodego wyglądu twarzy. Inaczej niż w tradycyjnym liftingu, nici liftingujące nie wymagają zabiegów ze skalpelem i gwarantują natychmiastowy efekt. Pacjent przychodzi do kliniki rano i opuszcza ją tego samego dnia – ale już 10 lat młodszy!

Odzyskanie przemijającej młodości jeszcze nigdy nie było takie proste i bezpieczne. Starzenie się skóry to nieunikniony, rozpoczynający się już w wieku 30 lat, proces związany ze zmianami zachodzącymi w całym organizmie.  Co więcej, w przeciwieństwie do naszych narządów i układów wewnętrznych, skóra człowieka poddawana jest dodatkowo codziennemu działaniu słońca oraz innych czynników atmosferycznych. Wraz ze zwiotczeniem tkanek, na twarzy pojawiają się zmarszczki, a skóra staje się obwisła – zwłaszcza w okolicy brwi, oczu, policzków, żuchwy i szyi. Do tej pory, tradycyjny lifting wymagał niestety mocno inwazyjnej operacji chirurgicznej, pociągającej za sobą nierzadko liczne, dokuczliwe i bardzo niebezpieczne efekty uboczne. Na szczęście pojawiła się nowa skuteczna alternatywa – nici wchłanialne, które powinny zrewolucjonizować ten segment medycyny estetycznej. Ich zastosowanie jest niemal bezinwazyjne i nie pozostawia na twarzy żadnych widocznych śladów. Nici po zaaplikowaniu zaczyna pełnić funkcję rusztowania dla zwiotczałej skóry, a efekt ujędrnienia skóry jest widoczny już zaraz po zabiegu. Z czasem nici ulegają naturalnemu rozpuszczeniu w organizmie po 12-15 miesiącach od zabiegu, a pozytywne efekty dla skóry utrzymują się przez okres aż 5-6 lat.

Zastosowanie nici wchłanialnych jest zalecane szczególnie osobom w wieku od 30 do 60 lat, które chcą odmłodzić swoją twarz, a zarazem uniknąć inwazyjnego zabiegu chirurgicznego. Cały zabieg trwa zaledwie 15 do 40 minut.

Wchłanialne, wykonane z polikaprolaktonu, nici chirurgiczne mają doskonałą tolerancję biologiczną. Wchłaniają się w okresie 8-12 miesięcy, w wyniku powolnego hydrolizowania poprzez autologiczne komórki. Proces degradacji wytwarza molekuły o małej masie cząsteczkowej, która stymuluje wytwarzanie kolagenu oraz kwasu hialuronowego. Dzięki temu zwiększa się nawilżenie i elastyczność skóry, a efekt liftingu utrzymuje się do kilku lat. Kaprolakton wyraża się wzorem: (CH2)5CO2 – jest to bezbarwny płyn, który rozpuszcza się w większości cieczy organicznych. W procesie polimeryzacji powstaje docelowy materiał na nici: polikaprolakton (PCL) – syntetyczny i półkrystaliczny, w pełni biodegradowalny polimer. Dzięki swojej biokompatybilności (rozkłada się poprzez hydrolizę wiązań estrowych) oraz dużej stabilności termicznej ma on szerokie zastosowanie biomedyczne.

KWAS L-POLIMLEKOWY (PLLA)

Kwas L-polimlekowy (PLLA), to unikatowy preparat przeznaczony do wstrzykiwania w obrębie twarzy. Podczas procesu starzenia się tracimy kolagen. Preparaty zawierające PLLA w swojej formule zastępują ubytki kolagenu a także mogą stymulować rozwój własnego, naturalnego kolagenu. Efekt młodszego, naturalnego wyglądu utrzymuje się ponad 2 lata.

KWAS HIALURONOWY

Kwas hialuronowy występuje w każdej skórze. Z upływem lat mamy go w sobie jednak coraz mniej. Wtedy widoczny jest proces starzenia się skóry. Aby przeciwdziałać temu, stosujemy wypiełniacze kwasem hialuronowym. Można je stosować do płytkich, średnich i głębokich zmarszczek, a także do wypełniania ust.

HYDROXYAPATYT

Jednymi z nowocześniejszych preparatów na rynku zawierającymi hydroxyapatyt można wypełniać zmarszczki, modelować kontur twarzy, zwiększać gęstość skóry i poprawiać jej strukturę. Efekt jest natychmiastowy i utrzymuje się prawie przez 2 lata. Preparaty są tworzone na bazie naturalnego składu, dzięki czemu ich użycie jest w pełni bezpieczne.

Wypełnianie zmarszczek

Zabieg polecamy osobom z cerą dojrzałą, ze zmarszczkami i głębszymi bruzdami na skórze twarzy. Najlepszy efekt uzyskuje się w przypadku zmarszczek na policzkach, wokół ust, na czole i wokół oczu, a także przy nadmiernie zaznaczonych bruzdach nosowo-wargowych. Produkt nie zawiera żadnych substancji pochodzenia zwierzęcego, dlatego nie istnieje ryzyko przenoszenia chorób między gatunkami czy wywołanie reakcji alergicznej u pacjentów uczulonych na pospolite pokarmy, takie jak mięso kurczaka, jaja lub ryby. Zastosowanie tych preparatów nie wymaga przeprowadzenia żadnych testów wstępnych i pozwala na natychmiastowe wykonanie zabiegu.

Na czym polega leczenie?

Wypełniacz w postaci żelu wstrzykuje się bardzo cienką igłą. Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki preparat wypełnia ją oraz silnie stymuluje skóry, dzięki czemu po wchłonięciu preparatu ( 6-12 miesięcy) a na ogół jest lepiej niż przed zabiegiem. Rezultat można obejrzeć natychmiast w lusterku, twarz wygląda bardzo naturalnie. Do życia towarzyskiego można powrócić od razu.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg wygładzania zmarszczek i modelowania konturów twarzy z reguły nie wymaga znieczulenia miejscowego. Ze względu na komfort pacjenta czasami stosuje się znieczulenie kremem na około 1-2 godziny przed zabiegiem.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Długość utrzymywania się wypełniacza w skórze zależy od rodzaju preparatu oraz od stopnia jędrności skóry i wieku. Palenie papierosów oraz opalanie się może skrócić czas działania preparatu. Większość pacjentów decyduje się na ten zabieg po upływie 5 -10 miesięcy. Okres utrzymywania się efektu początkowego zabiegu można przedłużyć kolejnymi wstrzyknięciami. Cząsteczki żelu danego preparatu są wchłaniane tak wolno, że jest wystarczająco dużo czasu na podjęcie decyzji o dokonaniu zabiegu uzupełniającego. Niezmiernie ważne jest to, że preparaty te dają efekt długotrwały, ale nie permanentny na całe życie. Po całkowitym wchłonięciu żelu nie pozostaje po nim w tkance żaden ślad. Jest to gwarancją bezpieczeństwa tych preparatów.

W jakim wieku można rozpocząć stosowanie wypełniaczy?

Wszystkie preparaty wypełniające można stosować u dorosłych pacjentów w celu:

– usuwania zmarszczek,

– usuwania niedoskonałości lub poprawy niesymetrycznych części ciała

– modelowania policzków

– poprawy konturów twarzy

Czy występują objawy niepożądane?

Bezpośrednio po zabiegu mogą wystąpić reakcje typowe dla każdej iniekcji tj. obrzęk, zaczerwienienie i zasinienie, ból i swędzenie oraz nadmierna wrażliwość na dotyk w miejscu implantacji żelu. Objawy te ustępują zwykle samoistnie w ciągu 1-2 dni po wstrzyknięciu preparatu. Efekty uboczne nie trwają długo i można je łatwo ukryć przy pomocy codziennego makijażu. Jeżeli objawy te trwają dłużej niż tydzień, lub jeżeli zaobserwujesz inny rodzaj efektów ubocznych, poinformuj o tym lekarza.

Przeciwwskazania do stosowania wypełniaczy

– nadwrażliwość na preparat, choroby układu odpornościowego, niektóre postacie alergii, skłonność do przerosłych blizn i infekcji (np. opryszczka) oraz zakażenie skóry w miejscu wstrzyknięcia (np. aktywny trądzik);

– wcześniejsze poddawanie się niektórym zabiegom chirurgii estetycznej, zwłaszcza stosowanie produktów trwałych

Jakie są zalecenia przed iniekcją?

Nie należy zażywać preparatów zawierających aspirynę przez tydzień przed zabiegiem.

LASERY FRAKCYJNE (ERB – CO2)

Laser dostarcza do tkanki wiązkę światła, która powoduje, że w naświetlanym miejscu martwicę naskórką i denaturację kolagenu. Dzięki temu dochodzi do reepitelizacji naskórka. Można w ten sposób leczyć głeboko położone blizny potrądzikowe i pochirurgiczne, a także głebokie zmarszczki. Laser można stosować również do powierzchownego odmładzania skóry i likwidacji przebarwień.

FRAKCYJNA RADIOTERAPIA

Urządzenia medyczne wykorzystują pole radiowe (RF) do powierzchniowego lub objętościowego nagrzewania skóry. Wyposażone są w dwie głowice zabiegowe. Urządzenie łączy dwie różne techniki działania polem radiowym na tkanki – delikatną powierzchniową i agresywną podskórną o wyjątkowej skuteczności i bardzo krótkim czasie gojenia.

Urządzenie RF

Aparat ma dwie, niezależne głowice zabiegowe

– Microneedle Fractional RF (MFR) – z matrycą 49 mikroigieł sięgających 3,5 mm w głąb skóry

– Superficial Fractional RF (SFR) –  nieinwazyjna do działania powierzchniowego.

Urządzenie daje przestrzenny efekt ujędrniania skóry dzięki wielokrotnemu działaniu na kolejnych jej warstwach. Mimo dużej mocy – 50W w zabiegach nie występuje oparzenia naskórka. Bardzo cienkie 200 mikronowe igły pokryte są warstwą złota i warstwą silikonu. Ułatwia to gładkie wprowadzanie igieł pod skórę a przede wszystkim wyklucza przepływ prądu z igły do skóry na całej jej długości,  poza 300 mikronami przy ostrzu. Tam wydziela się cała energia impulsu grzejąc silnie małe sfery tkanki wokół ostrzy igieł. Taka technologia wykonania igieł całkowicie zabezpiecza naskórek przed oparzeniem i znacząco zmniejsza ból.

W jednym zabiegu prowadzi się od 2 do 4 przejść na różnych głębokościach od 0,5 do 3,5 mm. Zabieg na twarzy z 3 przejściami trwa ok. 25min. Przed zabiegiem skórę znieczula się kremem. Po zabiegu występuje krótkotrwałe, punktowe krwawienie. Bezpośrednim efektem działania aparatu są pozostawione pod skórą punkty koagulacji i przegrzania, które zapoczątkowują remodeling podskórnego kolagenu. Skóra po zabiegu jest zaczerwieniona i lekko obrzęknięta, co mija w ciągu kilkunastu minut. Na drugi dzień można powrócić do normalnej aktywności.

Końcówki z mikroigłami są jednorazowe i po zabiegu muszą być niszczone. Nie ma żadnych innych części zużywalny w aparacie. Końcówki głowicy SFR do nieinwazyjnego działania powierzchownego mogą być stosowane wielokrotne po dezynfekcji ich powierzchni czynnej.

Metoda pracy „stemplowa” daje duży komfort dla pacjenta jak również nie nadszarpuje skóry i jej nie kaleczy. Igły wchodzą w skórę falowo co powoduje łatwiejsze przebicie skóry (nie ma efektu odbicia). Lekarz przykłada głowicę miejsce przy miejscu tak aby dochodziło do stycznych, tym sposobem nie omijamy żadnej części zabiegowej.

W naszym ośrodku rozwiązujemy wszelkie problemy całościowo. Niekiedy potrzebna jest różnorodna diagnostyka, by nie tylko likwidować skutki zmian, jakie zachodzą w człowieku, ale też przyczyny. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

MODELOWANIE UST

Ponętne, namiętne i seksowne usta od zawsze skupiały na sobie wzrok mężczyzn. Medycyna estetyczna wyszła naprzeciw dążeniom kobiet do doskonałości, dzięki czemu możemy wykonywać wiele zabiegów upiększających, również modelować usta.

Powiększanie i/lub odmładzanie ust

Pełne i wydatne usta o regularnym konturze to marzenie wielu kobiet. Jeśli natura nie obdarzyła cię zmysłowymi ustami, możesz zdecydować się na powiększenie ust za pomocą kwasu hialuronowego. Zabieg jest również polecany dla kobiet, których usta z powodu upływu czasu zatraciły regularny kontur.

Wraz z wiekiem kontur ust staje się nieregularny i sprawiają one wrażenie smutnych, ponieważ ich kąciki zapadają się ku dołowi. Zmarszczki pojawiające się nad górną wargą dają szczególnie niekorzystny efekt, ponieważ sprawiają, że twarz wygląda na starszą niż jest w rzeczywistości. Starzenie się ust powoduje, że tracą one optymalne nawilżenie i stają się podatne na mikrouszkodzenia.

Makijaż sprawiający, ze usta optycznie ulegają powiększeniu, jest nietrwały, a ponadto nie daje efektów, jeśli wargi są bardzo cienkie.

Kwas hialuronowy to substancja, która umożliwia poprawienie tego stanu, ponieważ pozwala na powiększenie lub tylko nieznaczne uwydatnienie ust, poprawienie konturu, nawilżenie, usunięcie zmarszczek wokół nich, co w rezultacie daje efekt odmłodnienia.

Zabieg powiększania ust wykonuje się używając właśnie kwasu hialuronowego, który służy także do wypełniania zmarszczek i powiększania piersi. Po jego wykonaniu usta stają się pełniejsze, lepiej nawilżone i nabierają symetrii oraz głębszej barwy, a ich obrys jest bardziej wyrazisty.

Kwas hialuronowy to substancja naturalna, która występuje w ludzkim organizmie, przede wszystkim w skórze. Odpowiada za wiązanie wody i utrzymywanie jej odpowiednich ilości w tkankach, dzięki czemu skóra jest optymalnie nawilżona. Zawartość kwasu hialuronowego w skórze wraz z wiekiem zmniejsza się, przez co skóra wiotczeje, a wargi tracą swoją objętość.

Zastosowanie kwasu hialuronowego jest w pełni bezpieczne, kontakt z substancją nie alergizuje i nie wymaga wcześniejszego wykonania testu uczuleniowego. Kwas hialuronowy stosowany do powiększania ust jest substancją syntetyczną. Preparat dostępny jest w różnych gęstościach i produkowany jest przez różnych producentów. Preparaty są całkowicie przyswajalne przez organizm, nie powodują efektów ubocznych, a rezultaty ich działania są natychmiastowe.

Powiększanie ust nie wymaga żadnego wcześniejszego przygotowania. Kwas hialuronowy nie zawiera żadnych substancji pochodzenia zwierzęcego, a zatem nie wywołuje reakcji alergicznych, toteż jego zastosowanie nie musi być poprzedzone wykonaniem testów wstępnych. Gdy zostaje on wstrzyknięty do warg, przechwyca wodę i zwiększa objętość ust.

Przebieg zabiegu jest nieskomplikowany. Powiększanie ust jest wykonywane po zastosowaniu znieczulenia o działaniu miejscowym. Czasami używa się kremu znieczulającego. Po dziesięciu minutach znieczulenie sprawia, że pacjentka nie odczuwa bólu. Następnie lekarz za pomocą cienkiej igły wstrzykuje kwas hialuronowy w wybrane miejsca na ustach i wokół nich. Obszar, w który wprowadzany jest kwas hialuronowy, zależy od tego, jaki ma być efekt końcowy – czy chodzi o powiększenie ust, czy też o wymodelowanie ich konturu lub podniesienie kącików. Wstrzykiwanie preparatu trwa od 7 do 10 minut. Po iniekcji należy rozmasować usta w taki sposób, aby substancja rozprowadziła się równomiernie. Cały zabieg zazwyczaj nie przekracza 30 minut.

Po zabiegu skóra wokół ust może być nabrzmiała, sina i zaczerwieniona, ale te zmiany cofają się całkowicie po upływie kilku dni. Bezpośrednio po powiększeniu ust mogą wystąpić reakcje typowe dla każdej iniekcji, czyli obrzęk, zaczerwienienie i zasinienie, ból i świąd oraz nadmierna wrażliwość na dotyk w miejscu implantacji żelu. Objawy te ustępują zwykle samoistnie w ciągu 1-2 dni po wstrzyknięciu preparatu w skórę.

Efekty stopniowo zanikają, utrzymują się przez 6 do 9 miesięcy. Przez ten czas należy profilaktycznie przyjmować tabletki zapobiegające przeniknięciu do organizmu wirusa opryszczki. Jeżeli w trakcie właściwego zabiegu zaistniały niedociągnięcia, to po upływie tygodnia zostają one poprawione. Cząsteczki żelu z kwasem hialuronowym wchłaniają się powoli, więc klientka ma czas na podjęcie decyzji o wykonaniu zabiegu uzupełniającego.

Największą wadą wykorzystania kwasu hialuronowego do powiększenia ust jest jego koszt. Zabieg jest dosyć drogi, w bardziej prestiżowych salonach kosmetycznych jego cena może osiągnąć nawet kilka tysięcy złotych. Powodem tak wysokiego kosztu jest fakt, iż ta technika jest stosunkowo nowa i stanowi istotny krok naprzód w zakresie chirurgii plastycznej.

Przeciwwskazań do wykonania zabiegu jest niewiele. Należy z niego zrezygnować w przypadku pojawienia się opryszczki wargowej oraz podczas krwawienia menstruacyjnego. Decyzję o powiększeniu ust powinny odłożyć na później kobiety ciężarne i karmiące piersią. Do przeciwwskazań należy zapalenie skóry, tendencja do powstawania blizn przyrosłych, uczulenie na lignocainę oraz schorzenia o podłożu autoimmunologicznym.

Zabieg polecamy osobom z wąską czerwienią warg oraz w przypadku odwodnienia i utraty jędrności ust. W pewnym stopniu można także modelować kształt ust, korygować asymetrię, a także unieść opadające kąciki i nadać twarzy pogodny wygląd. Wypełnienie ust pomaga także poprawić wygląd twarzy u osób z promienistymi zmarszczkami wokół ust tzw. „zmarszczkami palaczy”. W zależności od życzenia pacjenta efekt może być bardzo widoczny lub możemy uzyskać jedynie nieznaczne ujędrnienie i odmłodzenie ust. Zabieg wykonujemy zarówno u osób młodych (kobiet i mężczyzn), jak i w późniejszym wieku. Rezultaty zabiegu są natychmiastowe i wyglądają bardzo naturalnie. Od razu po zabiegu, można powrócić do pełnej aktywności.

Czy zabieg jest bolesny?

W przypadku zabiegu powiększania ust prawie zawsze stosuje się znieczulenie miejscowe (kremem lub jak u dentysty).

Jak długo utrzymuje się efekt?

Średni okres utrzymywania się preparatu 5-10 miesięcy. Długość ta zależy od rodzaju preparatu oraz od stopnia jędrności skóry i wieku. Palenie papierosów oraz opalanie się może skrócić czas działania preparatu.

Czy występują objawy niepożądane?

Bezpośrednio po zabiegu mogą wystąpić reakcje typowe dla każdej iniekcji tj. obrzęk, zaczerwienienie i zasinienie, ból i swędzenie oraz nadmierna wrażliwość na dotyk w miejscu implantacji żelu. Objawy te ustępują zwykle samoistnie w ciągu 1-2 dni po wstrzyknięciu preparatu. Efekty uboczne nie trwają długo i można je łatwo ukryć przy pomocy codziennego makijażu. Jeżeli objawy te trwają dłużej niż tydzień lub, jeżeli zaobserwujesz inny rodzaj efektów ubocznych, poinformuj o tym lekarza.

Przeciwwskazania do stosowania kwasu hialuronowego?

– nadwrażliwość na kwas hialuronowy, choroby układu odpornościowego, niektóre rodzaje alergii, skłonność do przerosłych blizn oraz zakażenie skóry w miejscu wstrzyknięcia (np. opryszczka);

– wcześniejsze poddawaniu się niektórym zabiegom chirurgii estetycznej, zwłaszcza stosowanie produktów trwałych

Jakie są zalecenia przed iniekcją?

Nie należy zażywać preparatów zawierających aspirynę przez tydzień przed zabiegiem

SYLWETKA

ODCHUDZANIE I MODELOWANI

Większość kobiet bezskutecznie próbuje pozbyć się cellulitu za pomocą wszelkich środków – od diety i intensywnych ćwiczeń, poprzez różnorodne kosmetyki i alternatywne kuracje, aż do leków odchudzających.
Nasza metoda jest przełomowa i oszczędzi wiele stresu i pieniędzy.
W naszej ofercie znajdą Państwo endermologię oraz odchudzanie ultradźwiękowe.

Kształt ciała

Wśród najczęściej poszukiwanych zabiegów estetycznych pod nazwą modelowania sylwetki, rzeźbienia ciała jest pozbycie się niechcianej tkanki tłuszczowej w postaci depozytów tłuszczowych bądź cellulitu. Najczęściej wybierane są sposoby nieinwazyjne bądź chirurgiczne.

Opcje leczenia

Standardem w chirurgii jest liposukcja, zabieg chirurgiczny niestety wiąże sie z możliwymi powikłaniami, na co większość pacjentów się nie godzi i wybierają mniej inwazyjne metody. W przypadku lipolizy czy fal ultradźwiękowych czy Endermologii możliwe powikłania zostały zmniejszone do minimum dzięki czemu pacjenci szybciej wracają do zdrowia by cieszyć się smukłą sylwetką. Istnieją również metody kompletnie nieinwazyjne, które cieszą się dużą popularnością zwłaszcza w okresie przedwakacyjnym. Pacjent po zabiegu może powrócić do swoich codziennych zajęć bez obawy o swoje zdrowie.

Działanie

Aparat wykorzystuje interferencję i wzmacnianie nakładających się fal ultradźwiękowych na głębokości 1 – 4 cm pod skórą. Głowica zabiegowa wyposażona jest w dwa emitery ultradźwięków nachylone w stosunku do siebie pod kątem. Dwie skolimowane (równoległe) wiązki ultradźwięków wnikają w tkankę tłuszczową i wzmacniają w jej obszarze. Ponadto aktywnym obszarem zabiegowym nie jest małe ognisko (jak w innych aparatach ultradźwiękowych) a szeroka strefa przecinania wiązek.

Zabieg jest całkowicie bezbolesny, pacjent czuje przyjemne ciepło i często zasypia w trakcie. Objawem zewnętrznym jest zaczerwienienie i przejściowy wzrost temperatury powierzchni skóry.

 

Cellulit

Szczupli ludzie także borykają się z uporczywa tkanką tłuszczową. Urządzenie zostało stworzone również do usuwania cellulitu, który dotyka nawet Panów! Nierówności tkanki tłuszczowej można teraz zlikwidować. Poprzez ustawienie specjalnych parametrów, kawitacja będzie upłynniać tkankę tłuszczową bardzo płytko dzięki czemu zaobserwujemy gładkość struktury, a przy okazji uwolnione ciepło będzie wpływać korzystnie na napięcie skóry.

W naszym ośrodku rozwiązujemy wszelkie problemy całościowo. Niekiedy potrzebna jest różnorodna diagnostyka, by nie tylko likwidować skutki zmian, jakie zachodzą w człowieku, ale też przyczyny. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

ENDERMOLOGIA

Jest wyjątkową techniką masażu, która umożliwia pozbycie się niechcianej tkanki tłuszczowej, na której pojawienie narażone jest 9 na 10 kobiet. Przy pomocy specjalnych rolek fałdy skórne znikają, a następnie nasze ciało zyskuje naturalny blask i elastyczność.

Endermologia

Jest wyjątkową techniką masażu, która umożliwia pozbycie się niechcianej tkanki tłuszczowej, na której pojawienie narażone jest 9 na 10 kobiet. Przy pomocy specjalnych rolek fałdy skórne znikają, a następnie nasze ciało zyskuje naturalny blask i elastyczność.

Objawy cellulity w postaci gruzełkowatej „skórki pomarańczowej” stopniowo uwydatniają się na biodrach, brzuchu, udach i pośladkach. Siedzący tryb życia, niezrównoważona dieta, przyczyniają się do rozwoju cellulitu i pojawiania się wałeczków tłuszczu.

Ponadto występujące u kobiet ciągłe wahania poziomu hormonów (cykl miesiączkowy, ciąża, menopauza) sprzyjają magazynowaniu i budowaniu rezerw tłuszczu.

W ramach działalności Dermal Clinic możemy zaproponować zabiegi:

> Usuwania cellulitu

> Kształtowania i modelowania sylwetki ciała

> Ujędrniania ciała

> Likwidacja luźnej skóry po odchudzaniu

> Likwidacja luźnej skóry i ujędrnianie ciała po ciąży

ODCHUDZANIE ULTRADŹWIĘKOWE

To najnowsza forma redukcji zbędnego cellulitu i wałeczków tłuszczu. Dzięki specjalnym urządzeniom, jakie posiadamy w klinice możemy szybko, trwale, w sposób precyzyjny i kontrolowany usunąć komórki tłuszczowe.

Odchudzanie ultradźwiękowe

To najnowsza forma redukcji zbędnego cellulitu i wałeczków tłuszczu. Dzięki specjalnym urządzeniom, jakie posiadamy w klinice możemy szybko, trwale, w sposób precyzyjny i kontrolowany usunąć komórki tłuszczowe. 

Terapia polega na wykorzystaniu zjawiska kawitacji ultradźwiękowej. Do jej przeprowadzenia wykorzystuje się specjalistyczne urządzenia wyposażone w emitery ultradźwiękowe.

Będący na wyposażeniu naszej kliniki sprzęt jest najnowocześniejszym urządzeniem w swojej klasie. Wszystko dzięki specjalnej głowicy, która w sposób precyzyjny i kontrolowany szybko i skutecznie niszczy komórki tłuszczowe.

Zabiegi są całkowicie bezpieczne i bezbolesne, a efekty są widoczne już po pierwszym spotkaniu. Dermal Clinic proponuje takie usługi jak:

> Redukcja cellulitu

Likwidacja złogów tłuszczu

> Wysmuklenie ciała

> Ujędrnienie skóry

> Modelowanie talii

> Pobudzenie metabolizmu

> Likwidacja miejscowej otyłości

> Poprawa wyglądu skóry

Dzięki tym zabiegom nie trzeba stosować restrykcyjnej diety, ani wypalać setek kalorii na siłowni. Zaoszczędzony czas możesz przeznaczyć na przyjemności. 

W naszym ośrodku rozwiązujemy wszelkie problemy całościowo. Niekiedy potrzebna jest różnorodna diagnostyka, by nie tylko likwidować skutki zmian, jakie zachodzą w człowieku, ale też przyczyny. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

ZABIEGI

POZNAJ PEŁNĄ OFERTĘ ZABIEGÓW

Zabiegi laserowe

Możliwości, jakie dają lasery są naprawdę ogromne. Możemy nimi usuwać blizny, nadmierne owłosienie czy też powiększone pory. Dzięki zabiegom wykonanym w Dermal Clinic nasze ciało będzie jeszcze piękniejsze. Usługi, jakie Państwu proponujemy to:

Laser frakcyjny CO2

Laser frakcyjny to nr 1 na świecie wśród zabiegów poprawiających jakość, kondycję i wygląd skóry.

> wygładzanie zmarszczek, twarzy, szyi i dekoltu

> fotoodmładzanie

> usuwanie różnego rodzaju przebarwień i poprawa ogólnego kolorytu

> poprawa owalu twarzy

> usuwanie blizn, w tym na przykład potrądzikowych, poparzeniowych

> poprawa gęstości skóry – twarz, szyja, dekolt i ręce

> zamykanie rozszerzonych porów

Fotoodmładzanie

> Bezinwazyjne, laserowe wygładzanie zmarszczek (stymulacja kolagenu), usuwanie uszkodzeń skóry (przebarwień i popękanych naczynek), odmładzanie i kondycjonowanie skóry. Efekt trwały. Bezpośrednio po zabiegu powrót do normalnej aktywności.

Depilacja laserem diodowym

> Trwałe i bezbolesne usuwanie zbędnego (nadmiernego) owłosienia: górna warga, broda, pachy, bikini, plecy, brzuch, nogi…

Laserowe usuwanie zmian naczyniowych

> Zamykanie (usuwanie) rozszerzonych naczyń krwionośnych na twarzy (teleangiektazje) i nogach (tzw. pajączków), naczyniaków płaskich, gwiaździstych jamistych i starczych, ziarniaków naczyniowych i świetlnych uszkodzeń skóry, drobnych żylaków i poszerzeń żylnych nóg.

Laserowe usuwanie zmian barwnikowych i tatuaży

> piegów, przebarwień posłonecznych, hormonalnych i tatuaży o różnych kolorach.

Laserowe usuwanie innych zmian

> włókniaków, brodawek, guzków, prosaków, odcisków, wrastających paznokci i żółtaków powiek, rozstępów, blizn, bliznowców i całych powierzchni skóry.

Terapie laserowe

> trądziku zwykłego i różowatego, łysienia (stymulacja wzrostu włosów), oparzeń, owrzodzeń podudzi.

Istnieje możliwość wykonania wszystkich zabiegów w znieczuleniu miejscowym i ogólnym.

Laser tulowy – nieinwazyjne odmładzanie skóry

Długość fali lasera Lasera tulowego ma szereg unikalnych właściwości. Wyniki badań histologicznych po zabiegu pokazują, że więcej tkanki skoagulowanej niż śladów po jej odparowaniu.

Użycie lasera tulowego to zalecana terapia dla pacjentów, którzy nie są zadowoleni z dotychczasowego programu pielęgnacji skóry kosmetykami, ale też nie są gotowi na tradycyjne zabiegi laserowego odmładzania skóry – zarówno z obawy przed bólem, jak i ze względu na konieczne, kilkudniowe „wyłączenie”. Dlatego też jest to doskonałe rozwiązanie dla pacjentów, którzy chcą rozjaśnić skórę i poprawić jej kondycję bez bolesnych zabiegów. Wyjątkowa metoda dla pacjentek z dobrą skórą, które chcą ten stan zachować na długo, bez najmniejszego ryzyka pogorszenia zabiegiem inwazyjnym.

Zabieg zaleca się też pacjentom gotowym na długofalowy program zatrzymania procesu starzenia skóry, a także pacjentom po innych, udanych zabiegach laserowych, których skóra wymaga ostatecznego „dopieszczenia”.

Metoda nie zalecana pacjentom oczekującym zmian dramatycznych i natychmiastowych przy bardzo zniszczonej skórze.

W naszym ośrodku rozwiązujemy wszelkie problemy całościowo. Niekiedy potrzebna jest różnorodna diagnostyka, by nie tylko likwidować skutki zmian, jakie zachodzą w człowieku, ale też przyczyny. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Metody RF

Platforma medyczna RF łączy dwie różne techniki działania polem radiowym na tkanki – delikatna powierzchniową i agresywną podskórną o wyjątkowej skuteczności i bardzo krótkim czasie gojenia. Aparat ma dwie, niezależne głowice zabiegowe.

Urządzenie RF

Platforma medyczna RF łączy dwie różne techniki działania polem radiowym na tkanki – delikatna powierzchniową i agresywną podskórną  o wyjątkowej skuteczności i bardzo krótkim czasie gojenia.  Aparat ma dwie, niezależne głowice zabiegowe

– Microneedle Fractional RF (MFR) – z matrycą 49 mikroigieł sięgających 3,5 mm w głąb skóry

– Superficial Fractional RF (SFR) –  nieinwazyjna do działania powierzchniowego.

Mimo dużej mocy – 50W w zabiegach nie występuje oparzenia naskórka. Bardzo cienkie 200 mikronowe igły pokryte są warstwą złota i warstwą silikonu. Ułatwia to gładkie wprowadzanie igieł pod skórę a przede wszystkim wyklucza przepływ prądu z igły do skóry na całej jej długości,  poza 300 mikronami przy ostrzu. Tam wydziela się cała energia impulsu grzejąc silnie małe sfery tkanki wokół ostrzy igieł. Taka technologia wykonania igieł całkowicie zabezpiecza naskórek przed oparzeniem i znacząco zmniejsza ból.

W jednym zabiegu prowadzi się od 2 do 4 przejść na różnych głębokościach od 0,5 do 3,5 mm. Zabieg na twarzy z 3 przejściami trwa ok. 25min. Przed zabiegiem skórę znieczula się kremem. Po zabiegu występuje krótkotrwałe, punktowe krwawienie. Bezpośrednim efektem działania aparatu są pozostawione pod skórą punkty koagulacji i przegrzania, które zapoczątkowują remodeling podskórnego kolagenu. Skóra po zabiegu jest zaczerwieniona i lekko obrzęknięta, co mija w ciągu kilkunastu minut. Na drugi dzień można powrócić do normalnej aktywności.

Końcówki z mikroigłami są jednorazowe i po zabiegu muszą być niszczone. Nie ma żadnych innych części zużywalny w aparacie. Końcówki głowicy SFR do nieinwazyjnego działania powierzchownego mogą być stosowane wielokrotne po dezynfekcji ich powierzchni czynnej.

Metoda pracy „stemplowa” daje duży komfort dla pacjenta jak również nie nadszarpuje skóry i jej nie kaleczy. Igły wchodzą w skórę falowo co powoduje łatwiejsze przebicie skóry (nie ma efektu odbicia). Lekarz przykłada głowicę miejsce przy miejscu tak aby dochodziło do stycznych, tym sposobem nie omijamy żadnej części zabiegowej.

W naszym ośrodku rozwiązujemy wszelkie problemy całościowo. Niekiedy potrzebna jest różnorodna diagnostyka, by nie tylko likwidować skutki zmian, jakie zachodzą w człowieku, ale też przyczyny. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

ODMŁADZANIE

Działanie laserem tulowym polega na połączonym działaniu bardzo delikatnego lasera ze specjalnie opracowaną serią kosmeceutyków. Oferowane kosmeceutyki zawierają tylko aktywne molekuły otoczone kilkoma warstwami liposomów. Skaner lasera tworzy w naskórku siatkę nanootworów i mikroskopijne kawerny pod naskórkiem. Impulsy laserowe otwierają barierę naskórkową a pod naskórkiem tworzą wolne przestrzenie czekające na przyjęcie kosmeceutyków, podawanych zaraz po zabiegu laserowym. Jednocześnie zastosowanie lasera i kosmeceutyków uwalnia niezwykłą synergię działania, dając potężny impuls odnowy, rozjaśnienia i odmłodzenia skóry.

Odmładzanie

Odmładzanie laserem tulowym łączymy z użyciem specjalnie opracowanej serii kosmeceutyków. Oferowane kosmeceutyki zawierają tylko aktywne molekuły otoczone kilkoma warstwami liposomów. Skaner lasera tworzy w naskórku siatkę nanootworów i mikroskopijne kawerny pod naskórkiem. Impulsy laserowe otwierają barierę naskórkową a pod naskórkiem tworzą wolne przestrzenie czekające na przyjęcie kosmeceutyków, podawanych zaraz po zabiegu laserowym. Jednocześnie zastosowanie lasera i kosmeceutyków uwalnia niezwykłą synergię działania, dając potężny impuls odnowy, rozjaśnienia i odmłodzenia skóry.

Światłowodowy laser tulowy (1927nm) generuje tysiąc impulsów kierowanych skanerem za skórę w ciągu 6-cio minutowego zabiegu. Zabieg jest tak delikatny, że nie wymaga stosowania znieczulenia i nie towarzyszy mu gojenie.

Ampułki powstają z fazy suchej i wody w inkubatorze stacji, bezpośrednio przed użyciem. Składają się one z minimalnej liczby składników, aby poprawie skóry nie towarzyszył efekt uboczny – podrażnienie często wywoływane przez konserwanty.

Terapia jest przeznaczona dla pacjentów, którzy nie są zadowoleni z dotychczasowego programu pielęgnacji skóry, ale też nie są gotowi na tradycyjne zabiegi laserowego odmładzania skóry zarówno z obawy przed bólem, jak i ze względu na dłuższy okres „wyłączenia” z życia.

MEZOTERAPIA

W ramach działalności Dermal Clinic mogą Państwo kompleksowo zadbać o swoją urodę. Proponujemy szereg usług związanych z dermatologią estetyczną, dzięki którym poczują się Państwo znów młodzi i atrakcyjni. W ofercie naszych usług są takie zabiegi jak:

Mezoterapia

W ramach działalności Dermal Clinic mogą Państwo kompleksowo zadbać o swoją urodę. Proponujemy szereg usług związanych z dermatologią estetyczną, dzięki którym poczują się Państwo znów młodzi i atrakcyjni. W ofercie naszych usług są takie zabiegi jak:

> Mezoterapia

– Sezonowe, chroniczne lub pociągowe wypadanie włosów, stymulacja wzrostu
– Usuwanie cellulitu i rozstępów
– Odmładzanie i odżywianie skóry twarzy, dekoltu, szyi
– Usuwanie przyrosłych blizn – keloidów

Mezoterapia bezigłowa

Skuteczna walka z łysieniem

Warto wiedzieć, że każdego dnia tracimy 80 włosów. Wiele osób łysienie otrzymało w genach. My rozwiązujemy takie problemy. Dermal Clinic dysponuje specjalistycznym sprzętem, który wspomaga lekarza przy transplantacji włosów. Dzięki czemu zabieg nie pochłania dużo czasu, jest łatwiejszy, a zarazem bezpieczniejszy.

Używamy opatentowanej technologii bazującej na znanej metodzie FUE, lecz rozwiązująca podstawowe problemy z nią związane takie jak ryzyko uszkodzeń pobieranych mieszków włosowych i długi czas procedury.

Urządzenie, którego używa lekarz do pomocy automatyzuje najistotrniejsze funkcje zabiegu. Dzięki czemu wykonujący transplantację może skoncentrować się na aspektach estetycznych całej operacji. Pacjent w tym czasie poddany jest znieczuleniu miejscowemu i może słuchać na przykład muzyki myśląc o nowych fryzurach.

Pacjent nie wymaga hospitalizacji. Następnego dnia po zabiegu może normalnie pójść do pracy, a po 2-3 dniach wrócić do aktywności fizycznej, jeżeli takową uprawia. Po kilku tygodniach nie będzie absolutnie żadnego śladu po zabiegu.

Z naszej strony mogą Państwo liczyć na:

> przeciwdziałanie wypadaniu włosów

> przeciwdziałanie łysieniu androgenicznemu

> zagęszczenie włosów

> usunięcie zakol

> powstrzymanie łysienia

W naszym ośrodku rozwiązujemy wszelkie problemy całościowo. Niekiedy potrzebna jest różnorodna diagnostyka, by nie tylko likwidować skutki zmian, jakie zachodzą w człowieku, ale też przyczyny. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

DERMOKOSMETOLOGIA

Dzięki zabiegom dermokosmetycznym możemy skutecznie opóźnić proces starzenia się i zachować piękny, młody wygląd przez długie lata. W naszym ośrodku mamy wiele różnych zabiegów, dzięki którym wiemy jak przeciwdziałać i niwelować skutki niekorzystnego działania czynników zewnętrznych, które spotykamy każdego dnia na ulicy, w pracy, a nawet w domu. Metody nasze zgodnie z postępem czasu i rozwojem nauki stale są udoskonalane i wprowadzane nowe. Zawsze warto jest więc skonsultować się ze specjalistą w celu zapoznania się z aktualną ofertą.

Dermal Clinic z myślą o swoich pacjentach ma wypracowany i opracowany również szereg kompleksowych zabiegów SPA, które pozwalają zrelaksować się i odpowiednio odprężyć po codziennym wysiłku.
Prowadzimy też doradztwo w zakresie wizażu i makijażu zarówno kosmetycznego jak i medycznego. Wystarczą dwa spotkania, by dobrać odpowiednie kosmetyki podkreślające atrakcyjny wygląd.

DERMAL CLINIC OFERUJEMY SZEREG USŁUG DERMOKOSMETYCZNYCH:

 • kriolift
 • depilacja meszku
 • zabiegi algowe
 • różne rodzaje peelingów /enzymatyczne, drobno czy gruboziarniste/ zarówno na twarz ciało czy ręce
 • RESURFACING pH formuła
 • mikrodermabrazja diamentowa i/lub korundowa
 • masaż gorącymi kamieniami wulkanicznymi
 • endermologia i lipomassage
 • endermolift
 • lipoliza /rozpuszczanie tkanki tłuszczowej
 • mezoterapia biomimetyczna twarzy, ciała, głowy
 • mezoteriapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego wszystkich części ciała: twarzy ciał, głowy
 • mezoterapia bezigłowa– system twarzy i ciała
 • terapie depigmentacyjne przebarwień różnego pochodzenia
 • procedura laserowego odmładzania skóry przy użyciu fali 1064 nm, z użyciem kremu węglowego.

Spectra zapewnia fotobiostymulacje naskórka przez delikatne podgrzanie
W naszym ośrodku rozwiązujemy wszelkie problemy całościowo. Niekiedy potrzebna jest różnorodna diagnostyka, by nie tylko likwidować skutki zmian, jakie zachodzą w człowieku, ale też przyczyny. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

PIELĘGNACJA

KOSMETYKI DLA PACJENTA

Kosmetyki w historii mają swoją bardzo długą tradycję. W dawnych czasach przyrządzano mikstury tylko z naturalnych składników rosnących przy gospodarstwie lub pobliskim lesie. Kolejne „ulepszone” kremy i inne specyfiki były tworzone w przeciągu ostatnich 100 lat. W tym czasie kosmetyki przeszły prawdziwą rewolucję.

Dzisiaj przemysł kosmetyczny doszedł do takiego poziomu rozwinięcia, że mikstury mogą być tworzone jak antybiotyki – czyli specjalne pod konkretnego pacjenta. Dzięki temu wzrasta ich skuteczność i efektywność działania.
Dzięki naszym badaniom i rozwoju Dermal Clinic jesteśmy w stanie stworzyć takie właśnie kosmetyki. Nasi pacjenci mogą poczuć się jak u krawca, który szyje na miarę. Dopasowane do genotypu specyfiki są przyjazne naszej skórze i niezwykle skutecznie ją chronią.
W naszym ośrodku rozwiązujemy wszelkie problemy całościowo. Niekiedy potrzebna jest różnorodna diagnostyka, by nie tylko likwidować skutki zmian, jakie zachodzą w człowieku, ale też przyczyny. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Serdecznie zapraszamy!

FORMULARZ PŁATNOŚCI